özlemek

Author: Yasemin Şahin /

okumayı özlemek?
yaşamayı özlemek?

4 yorum:

huanna dedi ki...

nihayetinde hepsi beyin kirliliği, okumayı öğretip hazır yaşatıyorlar. okuyana kırmızı kurdeleler ve sıra yaşama geldiğinde beyin uçukları ve kurtdeşen kaşıntıları. o beş yıldan sonra elimde yaşam için ne kaldı? raf dolduranlar ve kirli zihinler. artık hiç emin değilim.

Yasemin Şahin dedi ki...

yaklaşık bir aydır sadece insanlar ve sohbetler vardı ve hayat bir yere kadar yetti sanki bitti. başka başka kendimle konuşmayı özledim ben. okumayı özledim.

huanna dedi ki...

alternatifler insan ve sohbet değildi, insan harici bir yaşam diyordum kendime. bırakın kendimi kandırayım diye ısrar ettim. bilirsin çerçevelerin rasyonel insanlarını: ve onların rasyonel cevaplarını. geerçeklerden bahsedilmesin istedim. sınırları bilmek için sınırın diğer tarafını bilmeme gerek yok. yaşam bağımlılığıyla köleleştirirler. yaşa ve anla. haha. sonra, bir adım sonra hepsi sıkıcı. şimdi eskisi gibi değil, izlerken ve okurken uyuyakalıyorum, ne kadar iyi olurlarsa olsunlar: baygın gözleriyle esneyip durur: solduran bakışlar. neyse, okumalısın canlı tutacaksa, sonunda susmayacağın hiçbir sohbet olmayacak. haha. evet. haha.

ecvet emrah dedi ki...

* "Bu dünyada yaşamak can sıkıcı bir şeydir baylar."

** "Ne yalan söyleyim sıkıldım kitaplardan da."

e.cansever

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
gazeteler gazeteler